دختر 11 ساله تایلندی سوپاترا ساسوفان امروز رسما بعنوان پر موترین دختر دنیا نامش در کتاب رکورد داران به ثبت رسید.

SaliJooN.Info

یك كودك تایلندی كه به دلیل وجود موهای زاید فراوان بر روی صورت و بدنش به كودك «گرگ نما» یا «كودك میمونی» شهرت یافته است، در میان هم كلاسی‌هایش بسیار محبوب است.

«سوپاترا ساسوفان» 11 ساله یك دختر تایلندی است، به نوعی سندرم به نام «آمبراس» مبتلا است. این سندروم باعث رویش موهای زائد بر روی صورت، گوش‌ها، دست‌ها، پاها و پشتش شده است. به همین دلیل، مردم كشورش به او لقب كودك «گرگ نما» یا كودك «میمونی» داده‌اند.

این دختر بچه 11 ساله كه شهرت و محبوبیت بسیار زیادی میان همكلاسی‌های خود دارد، در این باره خاطر نشان كرد: من از این كه نامی در كتاب ركوردهای گینس دارم، بسیار خوشحالم!

بر اساس گزارش رسانه‌های رسمی تایلند، این دختر یكی از 50 نفری است كه از این مشكل رنج می‌برد، این كودك در بخشی از صحبت‌هایش گفته بود كه تعداد اندكی از مردم وی را مورد تمسخر قرار داده و لقب صورت «میمونی» را به او داده‌اند.

این كودك همراه با خانواده‌ خود در یك خانه تك‌اتاق خوابه در منطقه «پراناكوم» در حومه پایتخت زندگی می‌كند و یكی از سرگرمی‌های مورد علاقه‌اش تماشای تلویزیون است.

پدر این دختر 11 ساله كه خود یك جواهرساز است، در مصاحبه‌ای با روزنامه‌ دیلی میل خاطر نشان كرد: پس از تولد دخترم او با این مشكل مواجه بود. او تا سن دو سالگی دو بار تحت عمل قرار گرفته بود تا بتواند درست تنفس كند. البته دخترم دارای مشكلات دیگری همچون كاهش رشد دندان‌هایش، تاری و كاهش دید هم است.

وی افزود: متاسفانه با این كه پزشكان با لیزر حجم وسیعی از موها را برداشته‌اند، اما با رشد سن موها هم ضخیم‌تر می‌شود.


SaliJooN.Info

SaliJooN.Info

SaliJooN.Info

SaliJooN.Info

SaliJooN.Info

SaliJooN.Info


SaliJooN.Info

SaliJooN.Info

SaliJooN.Info

SaliJooN.Info

SaliJooN.Info

SaliJooN.Info

نوشته شده در تاریخ پنجشنبه 12 اسفند 1389    | توسط: شهریار    | طبقه بندی: عکسهای جالب و دیدنی،     | نظرات()